page-4093

Blog o fotowoltaice

  • Home
  • Blog
  • Jak rozwijał się rynek fotowoltaiczny w Polsce w 2020 roku?
20 stycznia 2021

Jak rozwijał się rynek fotowoltaiczny w Polsce w 2020 roku?

Branża OZE rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie, a rok 2020 okazał się najbardziej przychylny rozwojowi sektora fotowoltaicznego. Według wszelkich prognoz Polska może utrzymać tempo wzrostu w roku 2021. Co ważne panująca na świecie pandemia koronawirusa nie wpłynęła negatywnie na zainteresowanie zakupem fotowoltaiki wśród klientów. Więcej informacji i ciekawostek na ten temat znajdziecie Państwo w poniższym artykule.

Jak wyglądał rozwój branży fotowoltaicznej w 2020 roku?

Od kilku lat branża fotowoltaiczna w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Zainteresowaniem wśród klientów cieszą się zarówno mikroinstalacje, jak i większe instalacje oraz farmy fotowoltaiczne. Fotowoltaika rozwija się najbardziej ze wszystkich sektorów OZE w naszym kraju. W ostatnich miesiącach 2020 roku moc zainstalowana fotowoltaiki wynosiła już około 3,5 GW.

Dlaczego fotowoltaika cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem?

Fotowoltaika staje się z roku na rok coraz bardziej popularna w naszym kraju. Co stoi za wzrostem zainteresowania? Przede wszystkim wzrost opłat za energię elektryczną. Coraz więcej ludzi poszukuje alternatywnych rozwiązań, które zagwarantować mają obniżenie wydatków i zmaksymalizowanie oszczędności. Poszerzenie świadomości społeczeństwa z zakresu ochrony środowiska również przyczynia się do zwiększenia zainteresowania branżą OZE. Największym zainteresowaniem cieszą się mikroinstalacje, na które zdecydowani są zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Malejące ceny instalacji fotowoltaicznych również przyczyniają się do wzrostu popularności fotowoltaiki.

Jak branża fotowoltaiczna będzie rozwijać się w roku 2021?

W roku 2021 spodziewane jest utrzymanie aktualnego tempa rozwoju branży fotowotaicznej. W tym roku fotowoltaika może okazać się jeszcze bardziej opłacalna dla klientów niż w latach poprzednich. Wpływ na to będą mieć na pewno malejące ceny instalacji, a także dostępne dofinansowania. Dzięki wsparciu finansowemu zakup instalacji fotowoltaicznej może być naprawdę atrakcyjny.

Jeśli zastanawiacie się Państwo nad zakupem fotowotaiki w roku 2021 – nie zwlekajcie! Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem 510 177 778 – gotowi odpowiedzieć na Wasze wszystkie pytania. Fotowoltaika dla firm lub domu to krok ku lepszej przyszłości! Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *