Domowa elektrownia PV

Domowa elektrownia PV – oszczędź do 90% na rachunkach za prąd

Domowa elektrownia słoneczna

Przydomowa elektrownia słoneczna to odnawialne źródło energii, która nie niszczy środowiska, a wykorzystuje jego naturalne walory do produkcji prądu. Elektrownia słoneczna jest ekologiczna, nie powoduje zagrożeń, ani nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. Budowa domowej elektrowni słonecznej sprawdzi się zarówno w domach już istniejących, jak i tych dopiero w budowie. Jest to ciekawy sposób na stanie się niezależnym gospodarstwem, który czerpie energię ze słońca. Domową elektrownię może założyć każdy właściciel, bez specjalnych pozwoleń. Każdy tego typu system składa się z paneli i inwertera. Jego główną cechą jest brak akumulatorów, co znacznie obniża koszty instalacji i użytkowania. Z pewnością jest to system, który szybko zwróci nam koszty inwestycji, a z czasem zacznie na siebie zarabiać.

Korzyści z domowej elektrowni słonecznej

Domowa elektrownia słoneczna to przede wszystkim:

 • Ograniczenie opłat za prąd do 90%
 • Rozliczenie za energię wyprodukowaną i zużytą w okresie rocznym (prosument)
 • Uniezależnienie się od wzrastających cen prądu
 • Brak konieczności dostosowywania zużycia do taryfy nocnej
 • Wspomaganie procesu tworzenia ekologicznej energii w skali kraju
 • Nowoczesność i prestiż posiadania takiego rozwiązania
schemat-fotowoltaika3

Przy inwestycji w rozwiązaniu w postaci instalacji fotowoltaicznej dla domów, należy pamiętać, że:

 • Cena prądu w przyszłych latach wzrośnie do poziomu ponad 1zł/kWh, co nie będzie dotyczyło naszej własnej wyprodukowanej energii
 • Całość kosztów inwestycji opatrzona jest tylko 8% podatkiem VAT jeśli zdecydujemy się na montaż modułów na dachu domu.
  Podatek VAT 23% tyczy się na gruncie i na budynkach gospodarczych
 • Koszty poniesione na instalację możemy doliczyć od naszego podatku dochodowego w rocznym rozliczeniu PIT – koszt instalacji spada o 18%
 • Rozliczenie energii w stosunku rocznym powoduje brak konieczności dokupywania energii w okresie zimowym

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Naszym Klientom oferujemy przede wszystkim podłączenie elektrowni przydomowej, a także wsparcie w zakupu paneli fotowoltaicznych, pomoc w projekcie systemu solarnego, serwis paneli oraz przygotowanie kompletu dokumentów potrzebnych do uzyskania środków na elektrownię słoneczną. Dokładamy wszelakich starań, aby elektrownia przydomowa była bezawaryjna i bezpieczna. Instalujemy panele solarne na dachu lub na ziemi, pod odpowiednim kątem oraz odpowiednio je zabezpieczamy przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Domowa elektrownia słoneczna to gwarancja niższych warunków za prąd oraz duża oszczędność w domu.

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami!